Latvijas Banka laiž klajā jaunu monētu – pieci kaķi

2015. gada 24. novembrī Latvija Banka laidīs klajā kartējo, īpaša dizaina monētu. Lai arī latu ir nomainījis eiro, Latvijas Banka turpina tradīciju un ar Eiropas Centrālās Bankas atļauju izdod īpaša dizaina eiro monētas. Šoreiz klājā tiek laista piecu eiro sudraba monēta ar nosaukumu “Pasaku monēta 1. Pieci kaķi”. Plānots, ka nākotnē tiks laistas apgrozībā vēl četras īpaša kaluma monētas, kas veltītas Latvijā izdotām pasakām. Otra monēta no pasaku varoņu sērijas tiks izdota jau 2016. gadā.

Par monētu.

  • Monētas grafisko dizainu veidojusi māksliniece A. Paegle, ģipša modeli J. Strupulis, bet pati monēta izgatavota Lietuvā, kaltuvē “Lietuvos Monetų kalykla”.
  • Tirāža – līdz 10 tūkstošiem eksemplāru.
  • Pārdošanas cena – 39 eur (Latvijas bankas kasēs)
Saskaņā ar eirozonas valstu vienošanos eiro kolekcijas monētas nevar tikt izmantotas par maksāšanas līdzekli ārpus tās iegādes vietas. Monētas nomināls ir pieci eiro, bet iegādes un varam prognozēt, ka arī pārdošanas cena būs daudz augstāka, līdz ar to tās iegāde ir jēgpilna tikai kolekcionēšanas vai dāvināšanas vajadzībām. Nav noslēpums, ka daļa kolekcionāru veido kolekcijas tikai ar mērķi tās nākotnē pārdot par augstāku cenu un saskata šajā procesā investīciju iespe’jas.
Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, varam prognozēt, ka jau no paša rīta pie Latvijas Bankas durvīm Kr. Valdemāra ielā drūzmēsies kolekcionāri.Tajā pašā laikā monētas lielā tirāža ir pietiekami ievērojama, lai visiem, kas vēlēsies to iegūt savā īpašumā tas arī izdosies, pat, ja tas nenotiks pirmajā dienā.

About Author: