Ko Tu darītu ar miljonu eiro ?

Cilvēki nereti sapņo par to, ko darītu, ja nopelnītu vai vinnētu loterijā miljons eiro. Summa ir pietiekami liela, lai lielākā daļa Latvijā dzīvojošo nespētu to savas dzīves laikā nopelnīt. Daži pamanās nopelnīt miljonu jau gada laikā. Lai to paveiktu mēnesī ir jānopelna 83333,33 eiro. Par šādu summu ir iespējams nopirkt dzīvokli Rīgas centrā, bet ne Vecrīgā. Cilvēki, ka pelna miljons eiro gadā vai vairāk dzīvo pilnīgi citā realitātē. Ja atalgojums vai ienākumi mēneša laikā ir lielāki nekā citiem desmit gados, tad izpratne par vērtībām un citu cilvēku problēmām kļūst gaužām greiza. Iespējams tieši šī iemesla dēļ daudzi Latvijas miljonāri, kas nokļuvuši politikā paši nesaprot, kā intereses viņi aizstāv un, ko cenšas panākt.

Prātīgākais, ko darīt ar vienu miljonu eiro ir ieguldīt to, lai nauda radītu naudu. Banku depozīti šobrīd ir gaužām mazi un ļauj ģenerēt vien 1- 2 procentus gadā. Ieguldījumi Rīgas fondu biržā vai citās biržās var sniegt atdevi 10 un vairāk procentu apmērā. Daļa uzņēmumu katru gadu izmaksā noteiktu procentu no peļņas dividendēs. SAF tehnika šogad izmaksājas 10%, iepriekš arī Latvijas Gāze regulāri maksāja dividendes un šādu uzņēmumu ir daudz. Iztērēt naudu spontāniem pirkumiem nebūtu prāta darbs, jo krietni izdevīgāk ir ļaut naudai pelnīt naudu. Brīdī, kad naudas masa sasniedz noteiktu slieksni bagātie kļūst vēl bagātākie. Ar lielām summām ir iespējams iegādāties stabilus, pelnošus uzņēmumus, kuru peļņa ir vismaz desmit procenti gadā. Tas var nelikties daudz, ja Jums ir tūkstots eiro vai pieci tūkstoši eiro uzkrājumi. Tajā pašā laikā 100 tūkstoši tīrā peļņa jau ir gluži pieklājīgā, bet, ja pareizinam miljonu vēl ar piecdesmit, tad gada laikā procentos vai dividendēs var nopelnīt jau piecus miljonus eiro. Pareiziniet šādu peļņas potenciālu ar gadiem divdesmit, trīsdesmit, ņemiet vēl vērā, ka procenti tiek iegūti vēl no procentiem un summas kļūst gluži fantastiskas. Cilvēki, kas nav ikdienā sastapušies ar lielām naudas summām nevar iedomāties, ar kādiem mainīgajiem un cipariem ikdienā darbojas pasaules bagātākā sabiedrības daļa.

Kļūt par miljonāru ar algotu darbu ir grūti. Daži mēģina uzvarēt loterijās, bet tas izdodas vienam no miljona vai vēl mazāk. Citi dibina savus uzņēmumus, taču lielai daļai no tiem peļņas marža nav pietiekama, lai kļūtu par miljonāru. No otras puses, pat nelielā uzņēmējdarbībā gūta pieredze var kalpot par atspēriena punktu lieliem panākumiem nākotnē. Rakstā par Latvijas finanšu sistēmu mēs jau noskaidrojām, ka liela daļa valsts kapitāla tiek brīvprātīgi uzdāvināta ārvalstu bankām. Latvijas valstij vairs nav sava banka un pat algas valsts sektorā strādājošajiem tiek maksātas caur privātām bankām, lai arī šo funkciju mierīgi varētu veikt pati Latvija. Ja vēlaties kļūt bagāti dibiniet savus uzņēmumus. Brīdī, kad kļūsiet par tirgus līderi vai vismaz vienu no līderiem un Jums parādīsies pārpirkšans piedāvājumi. Ja uzņēmums būs inovatīvs vai vismaz viens tā produkts būs inovatīvs pasaules mērogā ar peļņas potenciālu, tad par miljonāru varēsiet kļūt jau dažu gadu laikā vai pat ātrāk. Spilgts piemērs tam ir Youtube, WhatsApp, Ask.fm un cit līdzīgi produkti, ko izveidoja daži entuziasti, bet tie īsā laikā kļūva daudzus miljardus eiro vērti.

About Author: